OZGE Ergun

plastic surgeon

ד"ר אוזגה ארגון – מומחה  לכירוגיה פלסטית בטורקיה

דורג במקום הראשון והשני בתחרויות שקיימות החברה הטורקית

 

 

האם אצטרך להישאר בבית החולים לאחר הניתוח?

אם תרצה, תוכל להישאר לילה בבית החולים לאחר הניתוח, אך לרוב אין בכך צורך.

מה אחווה לאחר הניתוח?

מאחר שד"ר אוז'ה ארגון משתמש רק בתפרים תת עוריים נספגים, לא תזדקק להסרת תפרים לאחר הניתוח.

ייתכן שתרגיש תשישות במשך מספר ימים לאחר הניתוח, ובמהלך פרק זמן זה, משככי כאבים יקלו על הכאב בהדרגה. עם זאת, בדרך כלל אתה יכול להתחיל לזוז תוך 24-48 שעות. לאחר מספר ימים, עוזרים רפואיים יסירו את רפידות הניתוח ותקבלי חזייה כירורגית. תצטרך ללבוש חזייה זו למשך 2-4 שבועות.

האם הגדלת חזה היא הליך כואב?

ייתכן שתסבול מכאבים קלים במשך מספר ימים לאחר הניתוח. במקרה כזה ניתן להשתמש במשככי כאבים. מכיוון שהשדיים שלך עשויים להיות רגישים יתר על המידה לגירוי ישיר במשך שבועיים עד שלושה, עליך להימנע ממגע פיזי גבוה. לאחר זמן מה והכאב נעלם, מגע פיזי עם השדיים שלך לא מזיק.

חוץ מזה, ייתכן שתהיה לך תחושת צריבה בפטמות למשך מספר שבועות, אך התלונה הזו תיעלם ככל שהחבורות ייעלמו.

כמה זמן ייקח לי לחדש את החיים הרגילים שלי לאחר הניתוח?

בהתאם לרמת הפעילות שעיסוקך דורש, תוכל לחזור לעבודה תוך מספר ימים.

האם הניתוח ישאיר צלקות?

סימני הניתוח יהיו גסים וורודים במהלך 6 השבועות הראשונים. הם יישארו זהים או אפילו יתרחבו במשך החודשים הבאים. לאחר פרק זמן זה, הצלקות יתחילו להתכווץ. למרות שהצלקות לעולם לא ייעלמו לחלוטין, הן יתפוגגו.

האם אחווה אובדן תחושת השד לאחר הניתוח?

חלק מהמטופלים עשויים לדווח על רגישות יתר, אובדן תחושה או חוסר תחושה בפטמה. אתה עלול לחוות חוסר תחושה מוגבל עם אתר צר סביב החתך. חוסר התחושה יתפוגג בהדרגה.

אילו סוגי מצבים שליליים אני עלול לחוות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

למרות שניתוח הגדלת חזה הוא הליך פשוט יחסית, ישנם כמה סיכונים הקשורים לניתוח וכמה סיבוכים ספציפיים להליך זה, כפי שקורה בכל ניתוח אחר.

בהיותה הבעיה השכיחה ביותר, התכווצות קפסולה מתרחשת כאשר הצלקת סביב התותבת (הפאשיה) או הקפסולה מתחילה להתכווץ. התכווצות התותבת בעלת מבנה רך עלולה לגרום לתחושת קשיות בשד. ישנן טכניקות שונות לתיקון התכווצות קפסולה. לפעמים ייתכן שיהיה צורך להסיר את רקמת הצלקת או לבצע את ההליך הנקרא "ניקוד", או אפילו להסיר או להחליף את השתל.

דימום או זיהום עלולים להתפתח, אם כי לעתים רחוקות מאוד, כמו בכל סוג של התערבות כירורגית.

שיעור נמוך של נשים עם שתלים בחזה דיווחו על תסמינים דומים לאלו שחווים חולים עם הפרעות במערכת החיסון (למשל, סקלרודרמה, דלקת פרקים או מצבים דומים אחרים). למרות שהמחקרים שנערכו לא הצליחו לבסס כל מתאם ברור בין תותבות השד להפרעות שהרופאים מכנים "הפרעות פאשיה", ה-FDA (מנהל המזון והתרופות) דרש מחקר מפורט בנושא זה.

האם השתלת חזה מתרוקנת?

קרע או דליפה של שתלי השד מתרחשים רק עם טראומות חמורות ביותר. הסרת השתל צריכה להיות בראש סדר העדיפויות לבריאותך. או באותו ניתוח הרופא שלך עשוי לשנות את השתלים או בתנאים מסוימים הוא עשוי להמתין עוד כמה חודשים לניתוח שני.

האם יש צורך בהשתלה או החלפה של התותבת?

לכל מותג או סוג של שתל חזה יש תאריכי תפוגה שונים ובמשך שנים ארוכות זה היה חשש. אבל זה כבר לא נחוץ הודות לתותבת החדשה. כיום, כמעט לכל המותגים יש אחריות לכל החיים ללא סיבוכים גדולים.

מה אם אכנס להריון? האם אצליח להניק?

אין ממצאים המדגימים השפעה כלשהי של שתלי חזה על פוריות, הריון או הנקה. עם זאת, אם הנקת תינוק במהלך השנה שקדמה לפעולת הגדלת החזה, הנקה עשויה להתרחש מספר ימים לאחר הניתוח.

האם לתותבות השד יש השפעה שלילית על הממוגרפיה?

אין ראיות המצביעות על כך שתלי שד גורמים לסרטן השד, אך תותבות עשויות לדרוש שינוי בטכניקת הממוגרפיה המשמשת לבדיקת סרטן. אם ברצונך לבצע בדיקת ממוגרפיה כחלק מהבקרות השגרתיות שלך, נא להתייעץ עם מרכז רדיולוגיה המעסיק טכנאים בעלי ניסיון בטכניקות המיוחדות המספקות את סוג צילומי הרנטגן המתאימים למטופלות שעברו השתלת חזה. עם חלק מהנשים עם תותבת שד, ההליך הנקרא אולטרסאונד עשוי לסייע בהערכת הגושים בשד או מצב התותב.

במשך חמישים השנים האחרונות, פעולות הגדלת חזה הן בין ההתערבויות הניתוחיות הפלסטיות המבוצעות ביותר. הגדלת חזה, הנקראת בעגה הטכנית " ממופלסטיקה הגדלה ", היא התערבות כירורגית המבוצעת במטרה להגדיל את הגודל ולשנות את צורת החזה של האישה. בשיטה זו מגדילים את גודל הכוס על ידי הנחת שתל השד מתחת לרקמת השד. עם זאת, מטרת פעולות הגדלת חזה אינה הגדלת החזה בלבד; מכוון גם קו מתאר נכון.

מי מתאים להגדלת חזה?

פעולות הגדלת חזה הן בין הפעולות המספקות ביותר עבור המטופלים שלנו. הנשים שמסיבות אישיות חושבות שהחזה שלהן קטן מדי או שהחזה שלהן מתכווץ בנפח לאחר ההריון עשויות לעבור התערבות הגדלת חזה על מנת לקבל חזה מעוצב בצורה פרופורציונלית לגופן. במקרים מסוימים, השדיים של אישה שונים באופן מולד בגודלם – מה שניתן לתקן על ידי הגדלת חזה. בנוסף, הגדלת חזה יכולה לשמש כטכניקה משחזרת לאחר ניתוח חזה שבוצע בגלל סרטן או טראומה.

אילו תכונות יש לשתלים?

שתל שד הוא מעטפת סיליקון מלאה בג'ל סיליקון או תמיסת מי מלח המכונה מלוחים.

השימוש בשתלים אלו משתנה בהתאם למצבו של האדם, למבנה השד ולרצון המטופלת.

האם ניתן למצוא שתל המתאים לגופי?

שתלי סיליקון המיוצרים על ידי חברות שונות זמינים כיום במבנים ובצורות שונות. הודות למצב זה, יחד עם המטופלת, נוכל להחליט על גודל השד וגם על קו המתאר.

האם שתלי סיליקון גורמים לסרטן?

רשויות הבריאות ברחבי העולם ערכו מחקרים מפורטים הקשורים לחשדות כי שתלי סיליקון גורמים לסרטן. המחקרים שנערכו לא גילו כל ממצא לגבי עלייה בהתפתחות סרטן בשימוש בשתלי סיליקון, וחשדות כאלה התבררו כלא ביסוס. להיפך, נצפה כי הסיכון לסרטן השד עבור חולות עם שתלים בחזה נמוך ב-30% מהסיכון לנשים רגילות. עם זאת, אין לראות בנתונים כאלה שמשמעותם של שתלים בחזה מפחיתים את הסיכון לסרטן. שכן מצב זה עשוי לנבוע מהסיבה שהנשים בקבוצת הסיכון עשויות שלא להעדיף הרבה ניתוחי שתלים.

האם ניתן להשתמש בכל דבר אחר במקום שתלים?

בפעולות הגדלת חזה, ניתן להשתמש בהזרקת שומן במקום שתלים על מנת להגדיל את החזה. אבל שיטה זו משמשת לחולים נבחרים בלבד. הזרקת שומן עשויה להתבצע באותם מטופלים שאינם מעוניינים בהגדלה גדולה או באלה שיש להם חזה א-סימטרי. ייתכן שההגדלה המושגת בשיטה זו אינה קבועה וייתכן שיהיה צורך לחזור על ההליך.

כיצד עלי להכין את עצמי לפני הניתוח?

כמו בכל סוג של ניתוח, אין להשתמש בתרופות נוגדות קרישה או תרופות דומות במהלך השבוע שלפני ניתוח הגדלת חזה.

עבור כל סוג של ניתוח שד, ממוגרפיה או שד USG מומלצת למטופלות מעל גיל 40, ו-USG שד מומלצת למטופלות מתחת לגיל 40. בהתחשב במעקבים העתידיים, חיוני לבצע צילום רדיולוגי לפני ההליך שיש לבצע בשד. ממוגרפיה/שד USG נלקחת פעם נוספת לאחר שנה לאחר הניתוח.

היכן מתבצעות פעולות הגדלת חזה?

פעולות הגדלת חזה מבוצעות בחדר הניתוח של בית חולים מאובזר.

האם אצטרך להיות מורדם לצורך ניתוח הגדלת חזה?

בהגדלת חזה, סוגי ההרדמה המועדפים ביותר הם הרדמה מקומית והרגעה. נוכל לבצע את ההליך גם בהרדמה מלאה בהתאם להעדפת המטופל. באף אחד מהמקרים הללו המטופל לא זוכר את תהליך הניתוח ואינו חש בכאב.

כמה זמן לוקח הניתוח?

באופן כללי, פעולת הגדלת חזה אורכת שעה וחצי.

איזה סוג של הליך מבוצע במהלך הגדלת חזה?

בפעולות הגדלת חזה מבצעים חתך שדרכו מוחל השתל. חתך זה יכול להיעשות בקפל התוך-שדי במקום שבו השד פוגש את החזה, סביב העטרה (העור הפיגמנטי המקיף את הפטמה) או בבית השחי.

החתכים נעשים בצורה כזו כדי להבטיח שהצלקות, כלומר סימני הניתוח יהיו הכי פחות גלויים שאפשר. באמצעות החתך שנעשה, מרימים את רקמת השד והעור, ומכינים כיס או מיד מתחת לרקמת השד או מתחת לשריר דופן השד (שריר החזה). אז השתלים ממוקמים במרכז מתחת לפטמה.

אנו תופרים את החתכים ומניחים סרטים רפואיים אטומים על ידי תפרים, וניתן להניח סרטים רפואיים על האתר על מנת לספק תמיכה טובה יותר. על מנת להאיץ את הריפוי, ניתן להניח רפידות ניתוחיות על השדיים. באופן כללי, ניקוזים אינם משמשים לפעולה זו.

מה זה משנה להציב את שתל השד מתחת לשריר או על השריר?

ההערכה היא שהשתלת תותבת שד תת-שרירית מפחיתה את הסיכון להתכווצות קפסולה. בהצבת תותבת מסוג זה, ממצאי הבדיקה הממוגרפית עשויים להיות מושפעים פחות בהשוואה לשיטה שבה התותבת מונחת מיד מתחת לרקמת השד. עם זאת, השתלה תת-שרירית של התותב עלולה להוביל לרמת כאב גבוהה יותר למשך מספר ימים לאחר ההליך בהשוואה לסוגי השתלה אחרים.

הפתרון לחזה נפול

הפתרון לגודל אידיאלי

שתלים מוטיבה למגע טבעי

להראות צעיר שנים אחורה

Whatsapp us